RMSK klub Cidlina vs. SK Benešov  1 : 2 (1 : 1)

15.4.2018 10:00

RMSK Cidlina - SK Benešov
1 : 2 na penalty (1:1)

Ve třetím jarním kole jsme jeli na další existenční utkání, tentokráte do Nového Bydžova a po blamáži v Kolíně, jsme věděli, že se prostě musíme chytit. Již tak úzký kádr byl ještě více zdecimován absencemi hráčů Báry, Hadžaliče, Tušky, Bílka a z mladších i Kovernikova a Koutka. Absence ale kluky semkly a podali v těžkém a bojovném zápase výtečný výkon, který byl opřen o famozní zákroky brankáře Pazourka.
V první půli se hrál vyrovnaný zápas, kdy se šance střídaly na obouch stranách, nás dvakrát podržel tváří v tvář útočníkovi domácích skvělý Pazi v bráně, na druhé straně jsme neproměnili obrovské šance Drábka, Samka a z několika těžkých závarů jsme také nedokázali dotlačit míč do branky. Až ve 27.minutě, v době našeho tlaku, jsme byli za aktivitu konečně odměněni, když dnes skvělý Pešek vymíchal domácí obranu jako Messi a podél padajícího domácího brankáře Saidla, protrhl naši jarní střeleckou nemohoucnost a bylo to 0:1. My byli na koni, domácí v útlumu, ale přeci jen se jim z naprosto nevinné akce podařilo vyrovnat, když v 33. minutě propadl skrz obranu míč z pravé strany a Telvák ve skluzu prostřelil bezmocného Pazourka-1:1.
Za tohoto stavu se šlo do kabin, my vystřídali vysíleného Drábka, který měl za sebou po měsíční pauze jen dva tréninky a chtěli jsme vyhrát, takže jsme změnili rozestavení na 4-4-2, kdy jsme vysunuli k Peškovi do útoku Samka. Taktický úmysl ale příliš nevyšel, domácí nás začali přehrávat ve středu pole a začali si ze závarů vytvářet obrovské šance. V cestě jim však stál hrdina zápasu, brankář Pazourek, který předvedl asi tři opravdu reprezentační zákroky a držel nás nad vodou. My opět prostřídali, do hry šel poprvé už i uzdravený Vaner a nakonec i Rynda, Peška jsme stáhli do zálohy na podhrota a opět jsme to byli my, kdo začal určovat tempo zápasu. Domácím viditelně docházely síly, my v posledních 7 minutách běželi třikrát sami na domácího mága Saidla, ale ten čaroval podobně jako Pazi na druhé straně. Konec a šlo se na penalty, my je proměnili suverénně v pořadí Stejskal, Pešek (ten nejsuverénněji :-)), Vaner a Samko, domácí neproměnili třetí a čtvrtou a důležitý bod navíc tak vezeme do Benešova my.
Celkově jsme viděli vynikající zápas, který chtěla vyhrát obě mužstva. Domácí se rvali o každý centimetr hřiště stejně jako my a štěstí nakonec bylo konečně nakloněno na naši stranu. Děkuji všem za předvedený výkon, jedeme dál, příští týden nás doma čeká Nymburk a to bude také zápas o život. Věřím, že když k němu přistoupíme tak jako proti Novému Bydžovu, budeme odměněni.