28°/14°28°/14°28°/15°

SK Benešov vs. MFK Chrudim  0 : 1 (0 : 0)

30.3.2018 10:00

První jarní mistrovské kolo jsme doma přivítali dosavadního lídra soutěže MFK Chrudim. Očekávali jsme nejtěžšího možného soupeře, ale po tvrdé zimní přípravě jsme cítili, že bychom i proti tomuto soupeři mohli při troše štěstí bodovat.
Zápas se hrál velice dobrý, hosté vynikali v individuálních technických a rychlostních dovednostech, my proti tomu postavili agresivitu a týmovou souhru. Od první minuty se hrál vyrovnaný zápas, šance se střídaly na obou stranách a své týmy několikrát podrželi oba brankáři. Nám se bohužel již v 15 minutě zranil kanonýr Hadžalič, museli jsme střídat a taktický plán dostal velkou trhlinu. Do poločasu se skore neměnilo.
Ve druhém poločase hra opět pokračovala v podobném duchu až do 49.minuty, kdy se po závaru před naší brankou přeci jen prosadili hosté a bylo to 0:1.
My na úvodní branku soupeře zareagovali změnou rozestavení a střídáním. Náš tlak se stále zvyšoval, začaly přicházet i velké šance, ale brankář hostů Janůj doslova čaroval. Náš tlak se ještě umocnil v posledních 15 minutách , kdy jsme využili i další dvě střídání. Míč za míčem létal do vápna soupeře, množily se rohy, ale míč jsme do branky nedokázali dotlačit ani z těch největších šancí. A když už byl brankář Janůj překonán, na brankové čáře míč zachránil jeden ze stoperů. Když jsme ani v nastaveném čase nedokázali proměnit obrovskou šanci válečníka Čalouna, zbyly nám bohužel i přes dobrý a poctivý výkon oči pro pláč.
Kluci se ale nemají vůbec za co stydět, proti favoritovi podali skvělý výkon a když stejně přistoupí i k dalším zápasům, začneme sbírat i body potřebné na záchranu v soutěži.