Po výborném prvním poločase si naši starší žáci už vítězsvtí vzít nenechali.

SK Benešov vs. FC MAS Táborsko  3 : 2 (1 : 1)

Urban, Říha, Melichar, Rataj, Průcha, Hamlp (87' Baštýř), Kulhavý, Srb, Popelka(83' Vondrák), Hašek(89' Hájek), Pohorský(69' Baariev).

Góly:

Popelka, Kulhavý, Melichar

Komentář:

V 22. kole ČDL U19 hostil SK Benešov hráče Táborska. Po podzimní prohře v Táboře  ( 2:3 nařízena penalta v poslední minutě) a minulých utkání, které nedopadly podle představ, byli domácí odhodláni tento stav změnit. O prvních minut to byli oni, kdo diktoval tempo hry, ale chyběl důraz v koncovce. Šance si Benešov vypracoval po standartních situacích – rohové kopy, dlouhé auty Průchy, ale zakončení skončilo mimo branku táborského Matouška. V 32.minutě, po vysunutí Pohorského a jeho následném centru před branku hostí, se dostal před stopera Táborska Popelka, a rezolutně zakončil 1:0. Hosté po obdržené brance začali více napadat domácí při rozehrávce, akce Benešova nebyly konstruktivní, a v 37.minutě po nedůrazu na levé straně se z první prosadil Dvořák, který nedal Urbanovi šanci 1:1. Na konci první půle se dostal do šance ještě Hašek, ale střela minula branku.

Druhá půle nezačala pro Benešov šťastně, kdy po závaru u branky hostí, a nedůrazu domácích (míč skončil na břevnu a následně z brankové čáry byl odkopnut stoperem), se hosté dostali do rychlého brejku, a Sazma krásnou střelou z 25 metrů nedal Urbanovi šanci 1:2. Po vstřelené brance se hosté zatáhli, a Benešov začal obléhat branku Táborska. Úniky po stranách a následné centry před branku zůstaly nevyužity. V 62.minutě se po pravé straně probil Říha, jehož přihrávku zužitkoval Kulhavý 2:2. Poté se vyznamenal Urban, který kryl samostatný únik hráče Táborska. Tlak Benešova neustával, a touha po vítězství byla veliká. Šancí si Benešov vytvořil na tři zápasy, ale až v 82. minutě se po rohovém kopu hlavou prosadil Melichar 3:2. Do konce utkání si domácí výsledek pohlídali, a získali cenné tři body.

V příštím kole zajíždí SK BN na Slávii – hrací den a hodina bude vzhledem k derby Slavia-Sparta upřesněn.

Hodnocení trenéra:

"Každé vítězství se počítá, a s Táborskem dvojnásob. Kluci měli v hlavách podzimní zápas v Táboře, a tak nebylo těžké je vyhecovat. Důležité bylo, že nás nezlomil inkasovaný gól na začátku druhé půle, po kterém jsme prohrávali. Musím pochválit mladého brankáře Urbana, který nás v důležité chvíli podržel výborným zákrokem. S předvedenou hrou jsem úplně spokojen nebyl, ale dvě akce, po kterých jsme vstřelili branky, byly parádní, zvláště ta první byla učebnicová."