Petr Čaloun svým gólem rozhodl o zisků bodů pro Benešov.

Po výborném prvním poločase si naši starší žáci už vítězsvtí vzít nenechali.

SK Benešov vs. MFK Most  3 : 1 (2 : 0)

26.2.2017 10:00  U19 zahájila jaro vítězně

Sestava SK Benešov :

Budil, Říha, Melichar, Filip, Sládek, Popelka (78' Vondrák), Hašek, Srb (83' Hájek), Hampl (86' Baštýř), Pohorský (80' Baariev), Kulhavý (89' Průcha).

V prvním mistrovském zápase na jaře přivítal SK Benešov souseda v tabulce Mostecký fotbalový klub, který v podzimním zápase (1.kolo)  porazil na jeho hřišti 1:2.

Od začátku se SK Benešov snažil o kombinační fotbal, ale bojovnost hráčů Mostu zabraňovala dotažení akcí do gólového konce. Až ve 26.min. se prosadil Pohorský, který po úniku aktivního Hampla, a jeho přihrávce, prostřelil hostujícího brankáře Eichlera 1:0. Poté se osmělili i hosté, a Budil v brance Benešova musel předvést své umění, a několikrát domácí svým zákrokem podržel. Ve 31.minutě se probíjel svým typickým způsobem v pokutovém území, po kombinaci s Kulhavým Popelka, který byl zastaven jen za cenu faulu, a rozhodčí Lafek nařídil pokutový kop. K jeho provedení se postavil Kulhavý, a proměnil 2:0. Do konce poločasu se již ani jedno z mužstev neprosadilo, a za tohoto stavu se šlo do kabin.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, a dlouhými nakopávanými míči zaměstnávali obranu Benešova, domácí hráči se do kombinace dostávali sporadicky, a tlak hostů vyvrcholil v 57.min zahráním trestného kopu, který excelentně proměnil hostující Šedivý, který nedal Budilovi šanci, a střelou přes zeď snížil na 2:1. Hosty tato branka povzbudila, ale následný tlak obrana Benešova přestála. V 67.min po brejku domácích, a chybě hostujícího obránce, překonal Kulhavý potřetí brankáře hostí. Tím tlak a snaha hostí ustaly, a domácí si výsledek pohlídali. V závěru utkání dal trenér Slepička příležitost hráčům z lavičky, kteří se též mohli zapsat mezi střelce, ale muška byla vychýlená.

V neděli 5.3.2017 zajíždí SK Benešov na hřiště vedoucího celku soutěže Bohemians 1905 Praha.

KK

Ohlasy trenérů:

Petr Slepička, Benešov:

"Očekávali jsme těžké utkání, a to se také potvrdilo. První poločas jsme zvládli velmi dobře, a po dvou brankách jsme zápas kontrolovali. Druhý poločas jsme však dovolili soupeři nakopávat dlouhé míče, které nám dělaly velké problémy. Díky naší pasivitě soupeř snížil, a v několika případech nás podržel brankář Budil. Zlomit odpor hostů se nám podařilo až po šťastném gólu Kulhavého. Nebyl to pro nás TOP zápas, ale vyhráli jsme, a to se počítá. Na podzim jsme odehráli spoustu zápasů, kdy jsme v utkání dominovali, a zápas prohráli. Dnes to bylo utrápené, ale věřím, že za týden proti lídrovi soutěže Bohemians předvedeme lepší výkon, a třeba i překvapíme."