Vítězství 5:2 si připsali hráči U12 v utkání s plzeňským Petřínem.

Tým U19 prohrál na domácím hřišti s Motorletem Praha 0:1.

Nervózní a vyhrocené utkání dotáhl tým U14 k vítězství 4:2

Sládek group Město Benešov ČPP Vienna Insurance Group pivovar Ferdinand Umbro FAČR

SK Benešov vs. SK Slavia Praha B  2 : 4 (1 : 1)

SK Benešov:

Lehký – Popelka, Filip, Melichar, Pešta, Kulhavý /80. Hájek/, Srb, Průcha /76.Kořínek/, Hampl, Pohorský /74.Sládek/, Hašek /71.Říha/

Góly Benešov : Průcha, Popelka

Komentář:

V mistrovském utkání České ligy U19 hostil SK BN hráče pražské Slavie. Po středeční prohře s FC Slovan Liberec chtěli hráči odčinit prohru, ale soupeř kombinační hrou do mnoha šancí domácí nepouštěl, naopak hosté se dostávali od začátku zápasu do výhodných šancí, ale hráči Benešova svým pohybem odvraceli jejich ataky. SK BN hrozil z rychlých brejků, ale ani jeden nebyl dotažen do konce. Hosté se dostali do vedení v 39. Minutě, kdy kombinačně po své levé straně přehráli bránící hráče, a Blažek prostřelil Lehkého 0:1.

Tento gól však domácí nepoložil a v 39.minutě po úniku Popelky po pravé straně pálil Hampl pouze do obránců. V 42.minutě se prezentoval dalekonosnou střelou Průcha, který vymetl pravý horní roh slavistického brankáře Tomana 1:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Do druhé půle hráči SK BN nastoupili s odhodláním udržet nadějný výsledek a nepouštět hosty do přečíslení. Tlak Slavie byl ze začátku 2.poločasu velký – výsledkem byla nastřelená tyč Lehkého branky. V 54.minutě po trestném kopu Pohorského a souboji Haška s obranou Slavie se dostal k odraženému míči Popelka a chladnokrevně uklidil do sítě hostů – 2:1.

Hosté přidali a defenziva domácích začala kupit chyby. V 60.minutě po nedůrazném odkopu Pešty se k míči dostal nekrytý Stříbrský a vyrovnal na 2:2.

Hra se zrychlila, důvodem byly dlouhé nakopávané míče a v 75.minutě šli hosté do vedení opět zásluhou Stříbrského 2:3.

Do velké šance se dostali domácí zásluhou důrazného presinku střídajícím Sládkem, který obešel brankáře Slávie, avšak po té netrefil prázdnou branku. Hra na riziko se domácím nevyplatila, a v 85 minutě střídající Douděra upravil na 2:4.

Hráče Benešova mohou mrzet neproměněné šance, které rozhodly celkem vyrovnané utkání.

Dne 24.9.2016 – So zajíždí SK Benešov U19 k mistrovskému utkání do Chrudimi.

Ohlasy trenérů:

Petr Slepička, Benešov:

"Soupeř dnes lépe kombinoval a držel nás daleko od své branky. Přesto jsme se dokázali prosadit a ve druhém poločase strhnout vedení na svou stranu. Bohužel jsme se poté nedokázali vyvarovat zbytečných chyb v obraně, a soupeře jsme tak vrátili do hry. Slavia toho dokonale využila k obratu.V závěru jsme mohli alespoň vyrovnat a dovést zápas do penalt, ale ve stoprocentní šanci jsme netrefili prázdnou branku."