Vítězství 5:2 si připsali hráči U12 v utkání s plzeňským Petřínem.

Tým U19 prohrál na domácím hřišti s Motorletem Praha 0:1.

Nervózní a vyhrocené utkání dotáhl tým U14 k vítězství 4:2

Sládek group Město Benešov ČPP Vienna Insurance Group pivovar Ferdinand Umbro FAČR

SK Benešov vs. FC Slovan Liberec  2 : 6 (1 : 3)

SK Benešov :

Lehký – Kořínek /70. Hájek/, Filip, Melichar, Pešta /84.Dvořák/, Průcha /46.Hašek/, Kulhavý, Srb, Hampl /60.Sládek/, Pohorský, Popelka

Góly Benešov: 2 x Melichar

Komentář:

V dalším vloženém kole přivítal SK Benešov velice silný celek z Liberce, který minulou sezónu účinkoval v celostátní lize U19.

SK Benešov začal velmi vlažně, nedůrazně, s moc velkým respektem k soupeři. Ten toho hned ve 4.min. využil, a po kolmici za obranu Benešova překonal brankáře Lehkého Gembický 0:1.

Teprve poté se hra vyrovnala, a hráči Benešova začali svého soupeře přehrávat a zahazovat vyložené šance, což se jim vymstilo, a proto utkání skončilo tak divokým výsledkem.

V 8.min. po úniku Popelky po pravé straně se jeho centr dostal ke Kulhavému, ten však z vyložené šance přestřelil.

V 17.min. opět Popelka, tentokráte z levé strany našel hlavu Srba, ale ten ve vyložené šanci hlavičkuje jen do obránce hostí – pouze rok pro SK BN.

26. min – Po sólu se dostal před brankáře hostí Plechatého Hampl, vytěžil jen rohový kop. Tlak Benešova sílil a v 29.min po rohovém kopu se k míči dostal Melichar a vyrovnal na 1:1

V 30min. po individuální akci Kulhavého míč skončil mimo branku Liberce.

Hra se přelévala nahoru a dolu, avšak závěr první půle patřil hostům. Nejprve v 35.min po trestném kopu si míč do vlastní branky srazil Melichar 1:2 a o dvě minuty později po dalším trestném kopu propadl míč v pokutovém území až k Balážovi, který zvýšil na 1:3 . Hráči Benešova se mohli vrátit do utkání , když v poslední minutě první půle se dostal do obrovské šance po centru Kulhavého Průcha, který těsně minul branku hostů. Za tohoto stavu se šlo do kabin, kde trenér Slepička udílel pokyny pro druhý poločas. Průchu vystřídal Hašek, který měl rozpohybovat obranu hostí. Ti však kontrovali hru a vyráželi k rychlým brejkům. V 55.min hosté zahrávali první rohový kop, který si nešťastně srazil do branky Popelka 1:4.

Po této brance se však domácí nepoložili, ale usilovně dobývali branku hostí. Střídající Sládek v 62. Min dopravil míč do branky, gól však uznán nebyl – ofsajd.

Po té šel Benešov do rizika a snažil se zápas zkorigoval, avšak  hosté z rychlých brejků trestali Nejprve Vrabec – 73 min. po vyšachování obrany BN zasunul 1:5 a v 75.min Lábek se štěstím překonal Lehkého 1:6.  V 80 min Melichar svým druhým gólem upravil na 2:6.

Utkání rozhodly neproměněné šance domácích v prvním poločase.

V neděli 17.září 2016 hostí SK BN v domácím prostředí dalšího těžkého soupeře pražskou Slavii Praha od 10.00 hod.

Ohlasy trenérů:

Petr Slepička. Benešov:

"Proti takto silnému soupeři potřebujeme předvést výborný výkon a navíc mít trochu štěstí, abychom byli úspěšní. Kdybychom vedli po poločase 4:1, asi by se nikdo z přítomných nedivil. Místo toho jsme 3:1 prohrávali a soupeř si zkušeně druhý poločas pohlídal.

Zápas rozhodují maličkosti a my jsme v nich dnes naprosto selhali. Dlouho jsem neviděl tolik zahozených vyložených šancí za jediný poločas a snad ještě nikdy dva vlastní góly za tak krátkou dobu. I proto chápu frustraci kluků po utkání, která panovala v kabině.

I tak jsem ale přesvědčen, že na zápas se Slavii se dobře připravíme a zvládneme ho. Mužstvu věřím a vím, že kluci také."