Oby týmy mladších žáků prohrály na severu Čech.

FC MAS Táborsko vs. SK Benešov  0 : 5 (0 : 1)

Čamrda (41‘ Šmolík), Breburda, Kočí, Dušek, Fojtík, Sklenička, Meszáros (70‘ Jiroušek), Smejkal, Hradecký, Sedlmajer, Řejha, Šimáně (72‘ Vosáhlo).

Táborsko:

Nowák, Studenovský, Strejček, Dumbrovský (56‘ Jindrák), Brabec, Soukal (66‘ Nguyen), Brabec, Ott (70‘ Červ), Kahoun (63‘ Belada), Danda, Fical.

Komentář

Šestnáctka se po několika zaváháních opět výsledkově chytla, potvrdit to přijela na hřiště Táborska. Na lavičce náhradníků se po zranění objevil Ondřej Vosáhlo a po nemoci také Martin Jiroušek.

V první půli chvílemi nepřesný fotbal sice bavil, ale nenadchl. V poslední minutě však benešovský Jakub Šimáně odmítl poločasový bezbrankový stav a poslal tak svůj tým do vedení.

Ve druhé půli byla vidět mírná převaha Benešova, kterou hned ve 46.minutě zužitkoval k druhému gólu opět Jakub Šimáně, který za dvanáct minut na to zkompletoval svůj hattrick. Od této chvíle byli domácí na hřišti pouze do počtu, veškerou aktivitu převzal Benešov. Z pokutového kopu nedokázal skórovat Dominik Dušek, a tak se o góly starali jiní. V 70.minutě Michal Smejkal a o minutu později také Martin Sklenička. Pětigólový koncert tak vrátil benešovskou šestnáctku do boje o čelo tabulky, když na vedoucí Kladno ztrácí pouhé tři body.

Řekli po utkání:

Jakub Šimáně, Benešov:

Na tento zápas jsme se všichni moc těšili, protože každý zápas proti Táborsku bývá vždy vyhecovaný, každý chce do tohoto utkání dát vše a vyhrát. Do zápasu jsme nevstoupili podle našich představ, v soubojích jsme byli pozdě, neodskakovali jsme si od hráčů, a nedokázali se prosadit na soupeřově útočné polovině, a tak jsme po našich chybách nechali soupeře vytvořit několik nebezpečných šancí. Naštěstí žádnou s těchto šancí soupeř nevyužil, a tak na konci 1. poločasu se nám podařilo vybojovat míč na hranici velkého vápna, kde jsem shodnou okolností byl já a střelou do levého horního rohu brány jsem dokázal vstřelit svůj první gól v této sezoně. Do druhého poločasu jsme vstoupili o poznání lépe a začali jsme soupeře přehrávat, vzápětí jsme po chybě soupeře vybojovali míč a já vstřelil svou druhou branku. Z další velmi nebezpečné šance se nám podařilo vystřelit pouze do břevna, odkud se míč odrazil ke mně a já i s trochou štěstí dokázal dovršit svůj dnešní hattrick. Po mém třetím gólu se soupeř snažil ohrožovat naši branku nebezpečnými centry a pokoušel se ve svůj prospěch s tímto zápasem něco udělat. To se mu ale nedařilo, díky naší velmi dobré obraně. V posledních deseti minutách se nám podařilo vstřelit další dvě branky a dokázali jsme porazit svého soupeře poměrem 5:0. Jsem moc rád za svůj dnešní výkon, za hattrick a doufám, že tato výhra mě a náš tým posune výkonnostně nahoru a dokážeme do konce zimy zbylé dva zápasy vyhrát a v tabulce přezimujeme na co nejvyšší příčce.

Ondřej Vosáhlo, Benešov:

Do zápasu jsme nevkročili příliš dobře. Nevím čím to bylo, ale nedokázali jsme se prokombinovat k soupeřově brance, a tak párkrát zahrozil soupeř. Nicméně jsme chvíli před koncem půle skórovali. To nám nejspíše pomohlo, a druhou půli jsme soupeře kromě výjimek nepustili do hry. Dali jsme další góly, a na konci oživili hru střídající hráči, a tak konečný výsledek byl 0:5.

Ohlasy trenérů:

Václav Knížek, Benešov:

„Prospali jsme první poločas, měli jsme štěstí, soupeř měl dvě šance, při kterých nás podržel Šimon Čamrda. O přestávce byla v kabině trochu bouřka, a zřejmě to dopadlo na úrodnou půdu, protože ve druhém poločase jsme byli více v pohybu, zlepšili jsme výkon, hráli jsme tak, jak jsme chtěli, a díky tomu jsme vysoko vyhráli.“