31°/19°31°/18°24°/13°

SK Benešov vs. FK Viktoria Žižkov  4 : 1 (3 : 0)

23.8.2015 10:00

První letošní domácí zápas jsme premiérově sehráli ve Vlašimi Na Lukách, kde letos budeme hostit i další naše soupeře. Za příjemného slunečného srpnového počasí jsme přivítali Viktorku Žižkov. Po počátečním otrkávání přišlo několik našich náznaků šancí. V 8. minutě jsme zachytili chybu v rozehrávce hostí a z kopačky Lukáše Navrátila jsme ji potrestali. Necelé tři minuty kluci na půlce hřiště žižkovským odebrali míč a krásnou průnikovou přihrávkou mezi obránce byl osloven Michal Smejkal, ten v samostatném úniku na brankáře nezaváhal a zvýšil k radosti všech domácích příznivců na 2:0.

V dalším průběhu poločasu nebyla hra až tak záživná, ani jeden tým si nevypracoval nic zajímavého, až ke konci poločasu začalo být opět rušno před brankou soupeře. Za zmíňku stojí především dvojitá šance z kopaček Lukáše a Michala, bohužel ani jednomu se nepovedlo vsítit. Co se nepovedlo oběma jmenovaným, povedlo se ve 34. minutě Martinovi Skleničkovi, který po samostatném úniku chladnokrevně po zemi k tyči navýšil vedení na 3:0.

Druhý poločas nepřinesl mnoho vzrušení, nějaké příležitosti na obou stranách sice byly, ale nic zaznamenáníhodného. Snad pro statistiku naše střídání v 8. minutě Šimáně za Hradeckého, ve 20. Pajk za Smejkala a ve 28. Langer za Breburdu. Po střádání Langera naše hra ožila a právě Matěj zaznamelal první větší příležitost, jenže netrefil odkrytou zadní tyč soupeřovy brány, v zápětí si to Matěj zopakoval střelou z hranice vápna. Stejně tak dopadli příležitosti Skleničky a Navrátila. Ve 32. minutě přišla odměna za aktivitu a to z dílny Martina Skleničky na uklidňujících 4:0. Soupeř se zmohl na čestný úspěch až v 35. minutě. Ihned na to ještě atakoval bránu soupeře Lukáš Navrátil po asistenci agilního Matěje Langra, skóre ale již zůstalo na číslech 4:1 pro domácí.

Třetím skalpem nelehkého soupeře v úvodních kolech jsme se pasovali do role favorita soutěže. Dnes jsme Viktoriány téměř k ničemu nepustili a zároveň jsme si vypracovali více šancí jak na vstřelení čtyřech branek. Naši hráči ze sebe pod taktovkou zkušené dvojice trenérů Flek-Vosáhlo opět vydali to lepší co v nich je. Velkým příslibem je překvapivě výrazný návrat Matěje Langra. Marodům Davidovi Čtrnáctému a Radkovi Fojtíkovi přejeme, aby se dali brzy dohromady.

Góly: Sklenička 2x, Navrátil, Smejkal.

21 Jakub Schummer, 4 Kryštof Kočí, 17 Martin Jiroušek, 6 Ondřej Vosáhlo, 2 Jan Hradecký (43. - 9 Jakub Šimáně), 19 Martin Sklenička, 16 Miroslav Tomek, 5 Michal Smejkal (55. - 3 Matěj Pajk), 10 Dominik Dušek, 13 Jakub Breburda (63. - 15 Matěj Langer), 7