Aktuality

[všechny aktuality]
S Mototrletem pouize za bod

S Mototrletem pouize za bod

Jen jediný bod dokázali na domácím hřišti uhrát naši mladší žáci s Motorletem.
Jablonec si doma body vzít nenechal

Jablonec si doma body vzít nenechal

Oby týmy mladších žáků prohrály na severu Čech.
Mladší žáci se s Litoměřickem nemazlili.

Mladší žáci se s Litoměřickem nemazlili.

Oby týmy dokázaly zvítězit, U13 dokonce bez ztráty kytičky.

Počasí v Benešově

DnesZítraPozítří
1°/-5°1°/-3°1°/-1°

Partneři

Sládek group Město Benešov ČPP Vienna Insurance Group pivovar Ferdinand Next-Car FAČR

Stanislav Sadílek - vedoucí r.2002Rozhovor se Stanislavem Sadílkem, dlouholetým vedoucím u r.2002

Stando, v současné době jsi u mládeže SK Benešov služebně nejstarší vedoucí. Kolik je to vlastně let?

No je to děsný, ale poprvé jsem se k přípravce namotal se svým tehdy 5letým potomkem na podzim 2007, takže kroutím devátou sezónu u ročníku 2002.

Toto období bylo u fotbalu zřejmě nejdivočejší z pohledu změn jak organizačních, tak sportovně metodických a to nejen od FAČR ale také od samotného klubu. Jaká změna přinesla nejvíce starostí?

Určitě to byl přechod z přípravek do mladších žáků, spojený s nutností rozšířit kádr tak, abychom mohli hrát žákovskou ligu v systému 2x 7+1. Tehdy nám nevyšla některá jednání o spolupráci s jedním pražským mančaftem a vzali jsme zavděk pomocí našeho vlastního mladšího ročníku 2003. Zpětně to považuji za velmi dobrý krok a i přes tento věkový handicap dokázali kluci vedení trenérem Petrem Svobodou předvádět solidní výkony, včetně třeba remízy proti Slávii. Dalším velmi důležitým mezníkem v životopisu našeho ročníku byl příchod hráčů vlašimského Graffinu o rok později, což se též neobešlo bez celé řady schůzek a trpělivého vysvětlování.

Vím, že kromě funkce vedoucího po celá ta léta zároveň realizuješ webové stránky týmu, spravuješ kasu týmu a také se často zapojuješ do trénování. Jak to stíháš?

Tak toho trénování už tolik není, občas zaskočím nebo pomůžu trenérům Lucce Králíčkové a Vaškovi Toupalovi. Dnes mají trenéři celou řadu administrativních povinností spojených se začleněním SK Benešov do programů SpSM, takže jim rád od toho papírování semtam ulevím, aby se mohli více realizovat s kluky na hřišti. Web považuji za super informační médium, kterým se snažím předávat důležité informace zejména o plánech a programu do budoucna jak hráčům, tak rodičům. Koneckonců, je to i částečně mým profesním oborem, takže k tomu mám blízko. Zařizování kolem fotbalu je samozřejmě spousta, už dnes zlidovělá hláška o tom, že fotbal se sám neudělá, je pravdě blíž, než se zdá.

Od začátku se vše v tvém případě  točí kolem r. 2002, v současnosti tým starších žáků U14. Jak vidíš současný stav týmu a co by bylo dle tvého názoru dobré zlepšit či změnit?

Vždycky je co zlepšovat, a v našem případě to platí dvojnásob. Kluci procházejí pubertou, což se na nich podepisuje jak po psychické stránce, tak po té fyzické, což nás momentálně docela trápí. Museli jsme se po vážném zranění (pořád se nemůžu smířit s tím, že by to mělo být definitivní) rozloučit s dlouholetým kapitánem a základním kamenem sestavy týmu Ondrou Svobodou. Drobné problémy s růstem a různými bolístkami mají i další hráči (Dan Brejla, Martin Zeman, Láďa Vondrák, Standa Sadílek), ale holt se s tím musíme popasovat. Pochopitelně bychom rádi tým posílili, ale prozatím se nám nedaří najít vhodné naděje. Taky mi připadá, že máme až moc „hodné“ hráče. Uvítali bychom v našich řadách nějakého v dobrém slova smyslu raubíře a drzouna, který by dovedl v některých situacích spoluhráče povzbudit a vyburcovat.

Stando, jak se ti spolupracuje se současnou trenérskou dvojicí Luckou Králíčkovou a Vaškem Toupalem?

Myslím, že s Luckou i Vaškem jsme se sedli nejen po stránce přístupu ke kulatému nesmyslu, ale i po stránce lidské. Oba jsou typičtí „cvoci“ do fotbalu, kteří si podle termínů fotbalové sezóny řídí svůj soukromý život a pro kluky dělají maximum. Kéž by to takhle bral každý J

Co zázemí? Pokus se nějak zhodnotit současný stav a vyslovit nějaké to přání.

No to je každoroční evergreen, o kterém se mluví mezi členy všech realizačních týmů a vedení SK i mezi rodiči našich kluků. Samozřejmě jsem za těch devět let viděl hodně plánů na papíře, bohužel do reality se jich povedlo dovést jen minimum. Vzhledem k tomu, jak se poslední rok a půl pohybujeme napůl v Benešově a napůl ve Vlašimi, tak se neubráním srovnání realizovaných investic do sportovišť obou měst. V této oblasti nás náš okresní rival těžce válcuje.

Na závěr: co ti těch 9 let prožitých s klukama na hřištích přineslo a co vzalo?

Momentálně si vážně nemůžu vzpomenout na nic, co by mi fotbal vzal. Vzhledem k tomu, že mám v mančaftu svého kluka, tak bych se kolem nich asi pohyboval tak jako tak a toho času ani v nejmenším nelituju. Naopak to, co jsem dostal, toho bylo hodně. Zvláště s těma menšíma klukama v přípravkách to bylo hodně radosti a zvláště ta sdílená radost je daleko větší a silnější než individuální. Když jsem třeba viděl explozi nadšení po turnajových výhrách, kde jsme za sebou nechali Bohemians, Duklu nebo Spartu a legendy českého fotbalu Ivana Haška nebo Vláďu Šmicra, jak „mým“ klukům předávají medaile, byl jsem na ně pyšný. A ten pocit mě hřeje dodnes.

Děkuji ti za rozhovor a přeji hodně štěstí a zdraví tobě, tvé rodině a celému týmu.

M.Ř. 21.4. 2016

Zpět


SK BENEŠOV
SK Benešov - Facebook        English Deutsch Espanol
Všechna práva vyhrazena © SK Benešov 2012 / Powered by CRS NETCOM