Aktuality

[všechny aktuality]
S Mototrletem pouize za bod

S Mototrletem pouize za bod

Jen jediný bod dokázali na domácím hřišti uhrát naši mladší žáci s Motorletem.
Jablonec si doma body vzít nenechal

Jablonec si doma body vzít nenechal

Oby týmy mladších žáků prohrály na severu Čech.
Mladší žáci se s Litoměřickem nemazlili.

Mladší žáci se s Litoměřickem nemazlili.

Oby týmy dokázaly zvítězit, U13 dokonce bez ztráty kytičky.

Počasí v Benešově

DnesZítraPozítří
1°/-5°1°/-3°1°/-1°

Partneři

Sládek group Město Benešov ČPP Vienna Insurance Group pivovar Ferdinand Next-Car FAČR

Luboš Zákostelský - hlavní trenérLuboš Zákostelský

Luboš Zákostelský (* 25. září 1967) je bývalý fotbalista a fotbalový trenér. Po skončení aktivní kariéry působil jako trenér v FC Zenit Čáslav, FC Vysočina Jihlava a FK Sezimovo Ústí. Od začátku sezóny 2013/2014 působí v pozici hlavního trenéra v SK Benešov. Jeho synem je fotbalista Jan Zákostelský.

Jako mladík přišel do Slávie, kde se neprosadil. Hrál v rakouském Gmündu, do ligy se vrátil jako hráč Benešova. Přestoupil do Liberce, odkud byl uvolňován na různá hostování. Pomáhal do ligy postoupit Plzni, hrál v japonském Sapporu i v činském Kuanli. V roce 2000 přestoupil do FK Chmel Blšany. V roce 2002 byl uvolněn a zakotvil v FC Zenit Čáslav, kde se stal trenérem týmu. Vysoký bijec na hrotu útoku s dobrou orientací v pokutovém území, dobrý hlavičkář. V lize odehrál 168 utkání a dal 26 gólů.

Luboši, tvému představení na wikipedii přeci jenom z historie něco chybí, myslím tvé první fotbalové krůčky a začátky?     Začínal jsem v TJ Kamenolon Bílkovice odkud jsem přešel do dorostu Spartak SB Vlašim.

Nyní k tvé „dospělé“ fotbalové kariéře, připomeň svou stopu v týmu FK Švarc Benešov?     Do FK Švarc jsem přišel z rakouského Gmündu v roce 1993. Ambice klubu v čele s panem Švarcem byly veliké a mi měli za cíl postoupit do první ligy. To se nám podařilo a poprvé v historii  Benešov vybojoval I.ligu. Po půl roce jsem se v zimně stěhoval do Liberce za trenérem Petrželou a strávil tam nejlepší část své fotbalové kariéry.

Jaký nejsilnější zážitky ti připomene působení ve Slavii Praha a právě Slovanu Liberec?      Tak ve Slávii to byl určitě první ligový start a první gól. V Liberci těch krásných zážitků bylo víc. Třeba když jsme porazili doma Spartu nebo Slávii před vyprodaným hledištěm, nebo první zápasy na novém stadion, který se tu během mého působení postavil.

Prozraď nám něco o tvém zahraničním angažmá v Japonsku v týmu Consadole Sapporo?      Všechno bylo zvláštní, prostě jiná země, jiná kultura, ale fotbal a celé zázemí okolo klubu bylo na vysoké úrovni. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykl na jejich jídlo, ale musím říct, že je vynikající a suši mi také chutnalo. Další zvláštnost nás čekala při řízení auta. Jezdí se tam opačně než u nás a volant je také na druhé straně. 

Též jsi chvíli působil v Plzni, jak tenkrát vypadal dnešní přední celek naší nejvyšší soutěže?      V Plzni jsem byl rok na hostování, když spadla do druhé ligy a my pod vedením trenéra Michálka postoupili zpět do první. Tenkrát tam byl atletický stadion, který se s tím dnešním novým, moderním nedá srovnat. Jinak i mi jsme tenkrát vyhrávali, akorát to byla druhá liga. Kdežto dnešní Plzeň válí v první a v Evropě.

V 35 letech jsi začal v Čáslavi svou trenérskou kariéru, vzpomeneš si na své první týdny této profese?      Nejdříve jsem přišel do Čáslavi jako hráč, až po půl roce se ze mne stal hrající trenér a další sezónu jsem už jenom trénoval. Sešla se nás tam parta starších hráčů, kteří mají už něco za sebou, ale chtěli jsme ještě něco dokázat. Postoupili jsme až do druhé ligy.

Do Benešova jsi přišel vytvořit nový tým pro 3. Ligu s cílem soutěž udržet a stabilizovat tým. Jaké máš pocity z dosavadní práce a výsledků.?   Převládají dobré pocity, ale ty jsou závislé na výsledcích. Z tohoto pohledu nebyl začátek letošní podzimní sezóny nijak příjemný.

Stejně jako v minulé sezóně, tak i letos je realizována spolupráce s Duklou Praha. Jak vnímáš tuto spolupráci a projevuje se v ní přátelství s lodivodem Dukly Lubošem Kozlem?    S Lubošem jsme kamarádi a i on má blízko k Benešovu. Hráli jsme tady společně za éry pana Švarce. Spolupráce s Duklou nám pomohla letos na jaře k udržení ČFL pro Benešov. A to, že se tu objevili takoví hráči jako Mareš, Vorel, Berger bylo určitě zajímavé i pro naše fanoušky a ostatní diváky.

Jak na tebe působí zázemí a práce lidí, jež táhnou fotbalovou káru klubu?    Zázemí klubu je takové jaké je. Ale za tu dobu co tady jsem se tu hodně  změnilo k lepšímu třeba co se týká pomůcek, míčů a tréninkového vybavení pro hráče. Teď se třeba těšíme na novou šatnu pro áčko a nové sociální zařízení. Každý klub potřebuje zapálené lidi, kteří se starají o fotbal a ty Benešov má. Kvalitou jejich práce je velký počet mládežnických mužstev a jejich sportovní výsledky.

Mnoho energie se v SK Benešov již dlouhá léta věnuje zmíněné mládeži. Především již po několik let stabilní účast našich žákovských a dorosteneckých celků v ligových soutěžích přináší a v budoucnu by měla přinášet ovoce. Co by se z pohledu zázemí a metodiky mělo dle tvého názoru zlepšit?    Z pohledu zázemí je to jasné, jsou potřeba nové hřiště. Kolik? Nejdřív jedno, pak druhé, možná třetí, nebo ještě jednu umělku protože těch mládežnických mužstev je opravdu hodně.  A s tím souvisí i ta metodika. Dovedu si představit, že kvalita tréninkového procesu by vzrostla, kdyby mělo každé mužstvo celé hřiště pro sebe a nemuseli by se v jeden čas mačkat na hřišti tři nebo i čtyři mužstva.

Vnímáš nějaké limity v koučování svého syna v týmu? Jak jsi s Honzou spokojen?      Honza za dobu co hraje fotbal něčím prošel a z toho období má zažitou tréninkovou a herní morálku, která je velmi důležitá. On mi rozumí a ví co po něm chci.

Děkuji ti za rozhovor a přeji mnoho štěstí a úspěchů jak ve fotbalu, tak v soukromém životě.

1.12.2015  M.Ř.

 

 

 

Zpět


SK BENEŠOV
SK Benešov - Facebook        English Deutsch Espanol
Všechna práva vyhrazena © SK Benešov 2012 / Powered by CRS NETCOM