Počasí v Benešově

DnesZítraPozítří
20°/8°21°/6°20°/6°

Partneři

Sládek group Město Benešov ČPP Vienna Insurance Group pivovar Ferdinand Next-Car FAČR

Zápis z jednání VV SK Benešov z.s. 19. 7. 2018Dne 19. 7. 2018 proběhlo jednání VV SK Benešov 

Přítomni: Štěpán Reinberger, Petr Lacina, Jakub Pokorný, Petr Slepička a Karel Králíček

Omluveni: Petr Kotouč a Tomáš Turek 

Hosté: Zdeněk Machač organizační pracovník klubu a Mgr. Klucký právní zástupce Štěpána Reinbergera, 

Předseda SK Benešov z.s. Petr Lacina zahájil jednání VV

1 – situace FAČR SCM a SpSM 2017-2018

Dle vyjádření FAČR pana Blažeje zatím klubům není možno zaslat dotaci MŠMT na SCM a SpSM za rok 2017-2018, kterou již klub trenérům ve většině případů uhradil ze svého rozpočtu. SK Benešov má za toto období pohledávku 256 000 Kč k 30.6.2018.

Klubu dále byla přiděleno SpSM na roky 2018-2020 kdy za měsíc červenec již opět nedošla platba v částce 35.000 Kč.

Tedy aktuální stav neuhrazených finančních částek ze strany FAČR je k 19.7.2018 v částce 291.000 Kč.

2 – závazky SK Benešov po splatnosti vůči jiným subjektům : jsou k hráčům A týmu za měsíc květen v částce 165.000 Kč a trenérům mládeže a správce klubu v částce 115 086 Kč tedy celkem se jedná o částku 280.086 to znamená ,že má na straně závazků vůči jiným subjektům méně finančních prostředků než na straně pohledávek u FAČR aktuální rozdíl je 10.914 Kč.

To znamená ,že SK Benešov z.s. nemá k dnešnímu dni jiné závazky po splatnosti a rozpočet je tedy vyrovnaný.

3 - SK Benešov dne 19.7.2018 obdržel SK Benešov z.s. účelovou dotaci od Města Benešov schválenou zastupitelstvem dne 20.6.2018 v částce 1.000 000 Kč dle usnesení.

Na účtu SK Benešov z.s. dne 19.7.2018 má tedy klub aktuálně 1.030 174,93 Kč 

4 – schválení odměn trenérů a podpis smluv od posledního zasedání VV dle předloženého materiálu úkol dle kategorií

A muži – zajištěno Lacina, Králíček

Dorosty – v přípravě Lacina, Králíček

Žáci – v přípravě Lacina, Drahota

Přípravky – v přípravě  Lacina, Holub

5 – Návrh předsedy Petra Laciny na zakoupení míčů v částce 200 000 Kč přes dotaci, kterou klub získal od středočeského krajem pro všechny kategorie mládeže zajistí Petr Slepička požadavky od dorostu, žáků a přípravky  dle velikostí č.3/č.4/č.5.

6 - A tým aktuální stav v přípravě k 19.7.2018 pro ČFL 2018-2019

Brankáři: David Tetour (FK Dukla Praha), Lukáš Lisa (testy SK Slavia Praha)

Hráči: Pedro Dominik (testy Jihlava), Zákostelský Jan, Neuberger Jan, Vrňák Zdeněk, Vosáhlo Jakub, Brejcha Ondřej (FK Dukla Praha v jednání), Balata Vojtěch, Balata Luboš, Hůrka Marian, Čapek Pavel (FK Dukla Praha), Srb Petr (Radošovice v jednání), Rataj Michal (Votice v jednání), Hampl Petr (Vrch.Janovice v jednání), Turek Martin, Filip David (Miřetice v jednání), Kozel Daniel (FK Dukla Praha), Englmann Vojtěch (Žižkov v jednání), Veselý Lukáš, Havrda Lukáš (všichni SK Slavia Praha)

Trenér Veselý Roman

Vedoucí mužstva Stanislav Pešek a masér Večera Jiří

Aktuálně je v přípravě 19 hráčů a 2 brankaři počet odchovanců je 11 a zajímavostí je, že brankář Lukáš Lisa byl v našem dorostu v sezóně 2015-2016 na hostování s SK Slavia Praha.

7 – od 13.6.2017 do 19.7.2018 předseda SK Benešov z.s. Petr Lacina nepobíral žádné finanční odměny ani mu nebyla hrazena žádná finanční náhrada.

8 – Členům výkonného výboru, zejména pak dosud formálně zapsaného předsedovi výboru se bez předchozího písemného souhlasu alespoň 4 členů VV spolku zakazuje činit jakákoliv právní jednání směřující k nakládání s majetkem spolku, a to jak movitého či nemovitosti, a zejména se pak zakazuje uzavírat smlouvy či dávat souhlasy nebo pokyny k peněžitému plnění či zadávat příkazy k úhradě , jejichž hodnota převyšuje částku 5.000 Kč.

Hlasování souhlasí Jakub Pokorný, Karel Králíček, Štěpán Reinberger ,Petr Lacina, Petr Slepička proti nikdo zdržel se nikdo 

9 – Návrh Štěpána Reinbergera je zajistit audit klubu Lacina Petr doplňuje ,že je možnost využití společnosti, která dělala audit již po VH 2017. Souhlasí s auditem Štěpán Reinberger, Petr Slepička, Jakub Pokorný, Karel Králíček, Petr Lacina. Proti nikdo zdržel se nikdo.

10 – Odvolání předsedy SK Benešov z.s. Petra Laciny  pro odvolání Reinberger, Pokorný, Slepička proti nikdo zdržel se hlasování Králíček Karel, Lacina Petr

Jednání ukončeno 20:45.

 

Prohlášení odvolaného předsedy SK Benešov z.s.

Vážené hráčky, hráči, trenéři, kolegové funkcionáři a rodiče,

musím Vás všechny informovat, že dne 19. 7. 2018 došlo k mému odvolání s pozice předsedy VV SK Benešov z.s. Členem VV zůstávám do doby, než bude kompletně uzavřena a řádně předána má agenda dle úseků a kompetencí v klubu. Kolegové po mém odvolání ještě neměli připraveno, kdo mou agendu převezme.  

Za rok a kousek, který jsem ve funkci byl, se nám podařilo mnoho věcí, zejména po sportovní stránce, ale ani ta ekonomická se nedá přehlédnout. Jelikož k 30. 6. 2017 ukončil podporu klubu Ing. Jan Sládek, což je ztráta více jak 2.500 000 Kč ročně, tak to rozhodně nebylo snadné období, ale myslím, že společně s kolegy Zdeňkem Machačem, Karlem Králíčkem, Milošem Řejhou, Tomášem Čeperou a Tomášem Turkem si můžeme říci, že se zdařilo udržet klub na výborné sportovní i ekonomické úrovni. 

A tým po více jak 20 letech obsadil v soutěži ČFL skvělé 5 místo a během celého soutěžního ročníku se na hřišti objevilo neuvěřitelných 17 odchovanců klubu, což v novodobé historii nemá obdobu.

Mládežnické kategorie, zejména pak ty dorostenecké, mají skalpy věhlasných týmů. Např. za zmínku stojí výhra naší U17 nad Slavii Praha, která během dvou let prohrála pouze s Barcelonou, Benficou Lisabon a právě naším Benešovem. A v sestavě měla 5 hráčů, kteří mají profesionální smlouvy!!! Stejný husarský kousek se stejným soupeřem zdařil i naší U19.

Skvělá zpráva je také to, že náš klub získal statut SpSM na další dva roky a v souboji rivalů o tento statut porazil FC SB Vlašim.

Klub na konci letošní sezóny doznal několik zásadních změn v systému trenérské koncepce, kdy přípravkové kategorie povede jako šéftrenér Tomáš Holub, žákovské Pavel Drahota a dorostenecké Petr Slepička. Doufám, že i tato změna, kdy na posty těchto důležitých sekcí mládeže přicházejí odchovanci SK Benešov, přinese do budoucna své ovoce.

Všem Vám  děkuji za podporu a pomoc a doufám, že dále budete podporovat SK Benešov.

„Benešov fandí fotbalu“

Petr Lacina člen VV SK Benešov z.s.

Zpět


SK BENEŠOV
SK Benešov - Facebook        English Deutsch Espanol
Všechna práva vyhrazena © SK Benešov 2012 / Powered by CRS NETCOM