Oby týmy mladších žáků prohrály na severu Čech.

Čtrnáctka ve Vlašimi nevyhrála

Vlašimští otáčeli utkání ve druhém poločase.

5°/1°4°/2°4°/2°

Čapek si návrat osladil gólem

Lepší začátek si ani nemohli domácí vysnít. Vlétli na soupeře, který si myslel, že je ještě v divizi, a hned ve 4. minutě se radovali z gólu, když se do odraženého míče po rohu opřel na hranici šestnáctky Čapek a oslavil svůj návrat do Benešova ranou pod břevno. Domácí neustávali v aktivitě a brzy mohli navýšit skóre, když střelce gólu fauloval v pokutovém území Janda, ale penaltu Laštovkovi gólman Satrapa vyrazil. "Příště už na ní nepůjdu a nechám to někom jiném," hlásil po zápase benešovský kapitán Josef Laštovka, když i v poháru s Bohemians 1905 první penaltu neproměnil, ale z opakované se s Klokany již nemýlil.

První čtvrthodinu uzavřela hlavička Zákostelského po rohu Kučaby do břevna a další zakončení hlavou, tentokrát Telnarovo, po trestném kopu Kučaby, skončilo nad. „Věřím tomu, že pokud bychom dali druhý gól, tak si jich hosté odvezli domů pět,“ podotkl trenér Benešova Roman Veselý.

Jenže to se nestalo, a tak i hosté občas vystrčili drápky, dožadovali se penalty, ale rozhodčí Musil byl jiného názoru, a tak mu Čížovští velmi spílali a nejenom při této situaci, stále byli ukřivdění. V závěru poločasu ještě zamířil Rozhoň z voleje vedle.

Po změně stran se už nehrála pěkná kopaná, i když mohly týmy, skórovat, ale domácí Kučaba, Čapek zamířili vedle a Telnar trefil tyč. A tak byli na druhé straně domácí rádi, že Janda (na hlavě dvakrát ošetřovaný) dvakrát nevyzrál na Tetoura a neprosadil se ani Novák v závěru.

„Pětadvacet minut jsme ovládali hru, bohužel efektivita hry byla nízká, když jsme dali jen jeden gól. Neproměnili jsme penaltu, nastřelili břevno a měli další šance,“ posteskl si benešovský kouč a poznamenal: „Poté kluci znervózněli a ve druhém poločase nám začaly po úterním poháru ubývat síly. Zápas ztratil tempo, soupeře jsme pustili do hry, a nakonec jsme utrápeně vyhráli.“

Branka: 4. Čapek. Rozhodčí: Musil. ŽK: Ngimbi, Tetour – Janda, Nečas. Poločas: 1:0.

Benešov: Tetour – Laštovka (90. V. Balata), Ngimbi, Zákostelský, Vrňák (81. Filip) – Ježdík – Čapek, Farkaš, Kučaba, L. Balata – Telnar (84. Hrebeniuk).

Autor: Pavel Šimáček