Petr Čaloun svým gólem rozhodl o zisků bodů pro Benešov.

Po výborném prvním poločase si naši starší žáci už vítězsvtí vzít nenechali.
Třináctka na Admiře těsně vyhrála.

S odřenýma ušima dokázali hráči U13 zvítězit na Admiře.

19°/9°16°/10°12°/6°

Grandiózní cesta k benešovské záchraně

Dvě kola před koncem Benešov zachránil ČFL, když v přímém souboji rozstřílel šesti góly béčko Táborska. Fotbalisté od Konopiště tak parádně zvládli náročných šest dnů, ve kterých ve velkých vedrech sehráli tři zápasy a získali sedm bodů. „Jsem šťastný, že se nám dvě kola před koncem podařilo zachránit, což je zásluha kluků, kteří náročný týden perfektně zvládli hlavně v hlavách," zářil po zápase trenér Benešova Pavel Šimáček.

BENEŠOV – TÁBORSKO B 6:1

Zápas začali domácí parádně a bylo vidět, že je vysoká středeční výhra s Hořovickem nakopla. A tak to již v 9. minutě bylo 2:0. Nejprve po centru Ibeho propadl míč až k Balatovi a ten propálil míč do sítě, aby se trefil ve skluzu Ibe po centru Kučaby. Domácí hráče góly až moc uklidnily a hosté mohli snížit, ale po špatné „malé domů" Kučaby vychytal osamoceného Kostku brankář Beník, který stejně dobře zasáhl proti Peterkovi. Po půlhodině hry, ale opět udeřili domácí, když míč po trestném kopu Skopce tečoval na první tyči Turek. Závěr poločasu ale patřil hostům, kteří po zásluze po rohu snížili hlavou Chotovinského.

Ihned po změně stran dodal klid do benešovských řad Balata, tentokrát pravou nohou, a tím zlomil odpor Táborska. Následně se domácí ve velkém horku snažili kombinovat, dostávali se na dostřel branky a dvakrát ještě skórovali. Pátý zásah vsítil parádně Kučaba po samostatné akci, když si položil i brankáře a dloubákem poslal míč do sítě. Poslední slovo měl asistent trenéra Laštovka, jenž se dostal z pozice pravého obránce do šestnáctky, kde si našel odražený balón a poslal ho do sítě – 6:1.

Střelci Benešova. Zleva Martin Turek, Luboš Balata (dvakrát), Stanley Ibe, Josef Laštovka, Michal Kučaba.

„S Hořovickem jsme gólová stavidla protrhli, což kluky s Táborskem nabudilo a hodně nám pomohlo rychlé dvoubrankové vedení. Sice jsme poté trochu polevili, ale gól na začátku druhé půle, definitivně rozhodl o naší výhře," okomentoval Šimáček zápas, který přinesl definitivní záchranu Benešova.

Branky: 5. a 47. Balata, 9. Ibe, 31. Turek, 60. Kučaba, 69. Laštovka – 42. Chotovinský. Rozhodčí: Štrincl. Bez karet. Poločas: 3:1.

Benešov: Beník – Laštovka (81. Večera), Adjei, Zákostelský (72. Khodulia), Vrňák (77. Cvrček) – Bohata (33. Farkaš), Skopec – Kučaba, Ibe, Balata – Turek (56. Kulhavý).