Do Benešova si odskočí Klokani

Do Benešova si z ligové soutěže odskočí klokani k souboji 2. kola MOL Cupu. Výkop na stadionu u Konopiště bude v 17:30. Zveme všechny příznivce fotbalu na neopakující se podívanou srovnání 3. a 1. ligy .
Benešovské přípravky hodnotí sezónu

A je tu zase jeden konec školního roku a s ním uzavření další sezóny u přípravek. Popřejeme nejen všem našim přípravkovým svěřencům krásné prázdniny. Zároveň si dovolíme zhodnotit uplynulou sezónu....
Ročník 2007 přivezl zlato z Rakouska

O víkendu 3. – 4. června se naše starší přípravka U10 (ročník 2007) zúčastnila mezinárodního turnaje Mozarth Trophy v Salzburgu. Turnaje se zúčastnilo 16 mužstev z 5-ti evropských států.

27°/16°29°/16°18°/11°

Sládek group Město Benešov ČPP Vienna Insurance Group pivovar Ferdinand Umbro FAČR

Hořovickou hráz protrhl Benešov až ve druhé půli

Druhý zápas sehrál Benešov v šestidenní fotbalové trojkombinaci, která hodně napoví o jeho záchraně v České fotbalové lize. Po bodu urvaném v neděli ve Štěchovicích, ve středu po pěti zápasech zvítězil, když čtyřgólovým rozdílem porazil poslední Hořovicko, jenž již s jistotou po roce sestupuje do divize. I když měli domácí po celý zápas trvalý tlak, vystřelili 27 krát, z toho 12 krát na branku, gólově se prosadili až ve druhém poločase. V sobotu 3. června může mít Benešov definitivní jistotu záchrany, když uhraje alespoň dva body v domácím zápase s béčkem Táborska (10:30), přímým konkurentem o záchranu. Hráči od Konopiště mají náskok před jihočeským celkem sedm bodů. „Všichni věříme, že to v sobotu zvládneme a zhluboka si oddechneme," doufá trenér Benešova Pavel Šimáček.

Zahraniční hráči v Benešově. S Hořovickem udržel slovenský brankář Erik Beník čisté konto a ghanský stoper Erik Kwame Adjei vstřelil druhý gól Benešova.

Na podzim prohrál Benešov v Hořovicích 0:1. To ale doma nedopustil a vysoko zvítězil. Jenže se výhra nerodila tak snadno, jak vypadá výsledek. Domácí se do hostů od začátku zakousli, ale to co předváděli v zakončení, nad tím si mohla ukroutit hlavu hrstka diváků. Co dokázal zahodit Ibe bylo do nebe volající, když z malého vápna přestřelil a z dorážky nastřelil brankáře. Domácí stříleli jako u Verdunu, ale Kučaba, Turek, Adjei, Laštovka a Zákostelský míč do sítě nedopravili. Hosté zahrozili jen sporadicky.

„Po skončení prvního poločasu jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet, protože to co jsme zahodili, bylo až neskutečné. Samozřejmě jsem se zlobil a měl tep hodně vysoko," podotkl k prvnímu dějství trenér Benešova, jehož hráči vyslali šestnáct střel, z toho osm na branku.

Horší výkony ve druhých poločasech tentokrát Benešovští zahodili za hlavu, trvale útočili a v 52. minutě se již radovali. Turek dobrým presinkem vybojoval míč, Balata přihrál Ibemu, kterému se sice nepovedla nahrávka v šestnáctce, rychle ale zareagoval, kopl do míče a ten skončil v šibenici hořovické branky. Z domácích spadla nervozita a hosté rezignovali. Zákostelský netrefil poloprázdnou branku a Ibe trestuhodně přestřelil. Až po rohu Skopce a hlavičce Laštovky, také hlavou, skóroval Adjei. Za chvíli se po parádní akci z rohového kopu trefil Skopec a dílo dokonal dorostenec Kulhavý tečovanou střelou z šestnáctky.

„Jsem rád, že jsme vydrželi být aktivní. První gólem z kluků spadla nervozita a zbytek zápasu jsme už proti odevzdaným hostům zvládli na jedničku," radoval se Šimáček.

Branky: 53. Ibe, 62. Adjei, 67. Skopec, 80. Kulhavý. Rozhodčí: Šedivka. Bez karet. Poločas: 0:0.

Benešov: Beník – Laštovka, Adjei, Zákostelský, Vrňák – Bohata (81. Cvrček), Skopec – Balata (71. Kulhavý), Ibe (64. Farkaš), Kučaba – Turek (77. Filip).