Petr Čaloun svým gólem rozhodl o zisků bodů pro Benešov.

Po výborném prvním poločase si naši starší žáci už vítězsvtí vzít nenechali.

S odřenýma ušima dokázali hráči U13 zvítězit na Admiře.

19°/9°16°/10°12°/6°

Benešov konečně urval bod

ŠTĚCHOVICE – BENEŠOV 1:1 PK 3:2

Zápas zapadl do koloritu předchozích utkání Benešova. Ten po většinu času více drží míč, hlavně v prvních poločasech je nebezpečný, ale strašně se nadře na gól. A to byl i případ Štěchovice. Během pěti minut byl blízko gólu Turek a Balata, ale první střílel z hranice penalty vedle, druhého jedovku z 25 metrů vyrazil Soukup na roh. Hosté si vypracovali i čtyři rohy, ale po čtvrtém, po rychlém výkopu brankáře, Jakobovský přetlačil Vrňáka i Farkaše, míč se dostal až do šestnáctky hostů, kde fauloval Vrňák a penaltu proměnil Košata. Benešovští byli nadále na míči a měli další šance, ale rány Turka, Kučaby i Ibeho vyrazil Soukup. Na druhé straně se dostávali domácí do brejkových situací, které ale špatně vyřešili, a když i sólo Jakobovského vychytal Beník, šlo se do kabin za domácího vedení.

Po změně stran upadla hra ve velkém vedru do průměru. Domácí se zatáhli a čekali, co vymyslí hosté. Ty postupem času vyslali vše možné a vysoké dopředu, což se jim nakonec vyplatilo vyrovnávající brankou v 83. minutě vzrůstem menšího Laštovky, jenž hlavou přehodil Soukupa, po sklepnutí Zákostelského. Chvíli předtím, ale mohl rozhodnout Batka, ale sólo mu zneškodnil Beník.

V penaltovém rozstřelu sice hostující Beník chytil dvě penalty, ale domácí Soukup tři, a tak druhý bod brali domácí.

„V prvním poločase jsme opět neproměnili dost šancí a navíc inkasovali po našem rohu. Ve druhém poločase začne naše hra být křečovitá, ale narozdíl od minulých zápasů jsme vyrovnali. Jen škoda, že jsme nezvládli penalty. Kluci v horku dřeli, brankář Beník nás v důležitých chvílích podržel a tak doufám, že jsme se bodem přiblížili k záchraně. Teď musíme zvládnout důležité zápasy s Hořovickem a Táborskem," dodal po zápase trenér Benešova Pavel Šimáček.

Branky: 6. Košata (z PK) – 83. Laštovka. Rozhodčí: Vaňkát. ŽK: Batka, Mareš – Laštovka. Poločas: 1:0.

Benešov: Beník – Laštovka, Adjei, Zákostelský, Vrňák (75. Kulhavý) – Farkaš (81. Filip), Skopec – Kučaba (60. Afanasenko), Ibe (46. Bohata), Balata (90. Khodulia) – Turek.

Střídající Michal Bohata (ve žlutém) sledoval štěchovického Lukáše Jakobovského.