Oby týmy mladších žáků prohrály na severu Čech.

Čtrnáctka ve Vlašimi nevyhrála

Vlašimští otáčeli utkání ve druhém poločase.

5°/1°4°/2°4°/2°

Poločasy Benešova jako den a noc

Benešovská cesta za záchranou ČFL bude asi až do konce sezony plná kamení. Tentokrát se nepovedlo odvalit balvan jménem Dobrovice. „Prohra nás strašně mrzí," smutnil po zápase David Skopec. A tým je zatím na třináctém, prozatím nesestupovém místě.

DOBROVICE – BENEŠOV 2:1

V prvním poločase byl nebezpečnější Benešov. Rychle se dostal do vedení, když špatnou malou domů vystihl Turek a přehodil brankáře. Za chvíli mohli hosté zvýšit, ale Vrňák po Balatově padesátimetrovém úniku poslal míč do nohou brankáře. Domácí hrozili jen ze standardních situací, ale ty benešovská obrana s brankářem Beníkem uskákala. Přesto Dobrovice srovnala a to parádně ve 28. minutě. Volf si zpracoval dlouhý míč a z voleje se z otočky z 18 metrů trefil do „víka". Za chvíli se domácí kanonýr zranil. Benešov se v závěru poločasu mohl dostat opět do vedení, ale Farkaš z voleje z malého vápna trefil jen náruč brankáře Bartoše, ten si poradil i s bombou Balaty a Turek zamířil těsně vedle po kombinaci.

„I když jsme moc nekombinovali, tak jsme měli pět loženek, hlavně díky výbornému Balaťákovi, ale bohužel jsme dali jen jednu," povzdechl si David Skopec.

O poločasové přestávce byli benešovští hráči (druhý zprava střelec gólu Martin Turek) unaveni, ale plni odhodlání přivézt domů alespoň bod, což se však nepovedlo.

Neproměněné šance nakonec Benešov mrzely, protože ve druhém poločase upadla jejich hra do průměru a již pořádně brankáře neohrozili. Naopak domácí přidali na aktivitě, byli nebezpeční, hlavičku Osvalda ještě Beník vyrazil, ale po hodině hry mu proklouzl do sítě míč po slabé hlavičce Dordeviče – 2:1. V závěru se hosté k vyrovnání po nakopávaných míčích nedostali, naopak domácí z brejků mohli vedení potvrdit.

„Druhá půle byla z naší strany špatná, alibistická, všichni jsme se schovávali a nechtěli hrát," zlobil se Skopec.

Branky: 28. Volf, 61. Dordevič – 8. Turek. Rozhodčí: Makovička. ŽK: Osvald, Strnad – Khodulia. Poločas: 1:1.

Benešov: Beník – Filip (80. Rataj), Khodulia, Zákostelský, Vrňák – Adjei – Afanasenko, Skopec, Farkaš, Balata (68. Kulhavý) – Turek.