Počasí v Benešově

DnesZítraPozítří
13°/3°9°/0°9°/-1°

Partneři

Sládek group Město Benešov ČPP Vienna Insurance Group pivovar Ferdinand Next-Car FAČR

Luboš Braný

 

 

Datum narození:21.11.1988
Post:obránce
Číslo dresu:3
Výška: 183
Váha: 81
Příchod:2001 - přestup
Mládežnické týmy:Poříčí nad Sázavou (přípravka), Sokol Nespeky (přípravka, žáci), SK Benešov (dorost)
Předchozí týmy:
Fotbalový vzor:Steven Gerrard
Oblíbený klub:Liverpool FC, SK Slavia Praha

(rozhovor z 25.9. 2011)

Od kolika let hraješ za Benešov a odkud jsi do Benešova přišel?

Do Benešova jsem přišel ze Sokola Nespeky v 15 letech do dorostu.

Vzpomínáš si na svou premiéru v Ačku, kolikátou sezónu v chlapech začínáš, vedeš si statistiky? 

Za chlapy rozjíždím devátou sezonu, i když tu první jsem odehrál ještě jako dorostenec jen 3 zápasy na jaře, než jsem se zranil na půlrok s achilovkou. Vesměs mě každoročně dost limitují zranění, to mě štve nejvíc. Spočítal jsem to na 151 mistrovských zápasů a 1 gól J. Premiéra byla pod trenérem Fialou v 18-ti letech v zápase proti Mostu „B“. Tam jsem byl zoufalej, že divize je neskutečně těžká soutěž, protože zrovna přijelo dost hráčů z áčka a na mě hrál Jiří Jeslínek, to si pamatuju, že byl hodně rychlej a dal sem mu sáně už ve 3 minutě, jak sem nestíhal. Pak jsem se nějak chytil a nakonec jsme hráli 1:1 a Honza Žák, kterého jsem tenkrát zdravil DOBRÝ DEN, mi po zápase řek: „Dobrý to bylo, jen tak dál“. To nekecám, fakt si to pamatuji.

Co považuješ za svůj největší dosavadní fotbalový úspěch, na co rád vzpomínáš?

Tady bych odpověď rozdělil na čtyři části. Za největší kolektivní úspěch, nebo spíš na co nejraději vzpomínám, jsou naše legendární zápasy v Kunicích v sezoně 2009/2010, kam jsme jeli hrát na podzim 12. kolo k bezkonkurenčně suverénnímu lídrovi, který dostal za předchozích 11 kol 1 gól a my senzačně vyhráli 0:2 (hrál za ně tehdy Martin Jíša). A ještě zápas během naší bodově nejlepší sezony za poslední leta 2011/2012, kdy jsme jeli hrát o první místo do Strakonic, na které jsme měli řadu let něco více než alergii (kvůli nejmenovaným věcem) a každý z nás čekal popravu za bílého dne. Vyhrálo se tam 0:1, což tam bylo ten rok něco jako učiněný zázrak a oslavy byly famózní. Za třetí mě nesmírně těší předloňská sezóna. I přes tu podzimní bídu a hrozbou sestupu, ptáte se proč? Protože vím moc dobře o lidech, kteří nás rezolutně odepsali a otevřeně kluky kritizovali. Nejlepší odpovědí bylo krásné 5. místo !!! Za čtvrté považuji za velký úspěch postup do ČFL a zároveň udržení se v ní.

A co se týče osobních věcí, tak rád vzpomínám na leta v dorostu, kdy jsem mohl v druhé lize poměřit síly s řadou kluků, kteří jsou dneska oporami svých týmů v Gambrinus lize nebo hrají v zahraničí a už se asi nepotkáme (smích). Rád vzpomínám i na trenéra Remka a jeho rady, který se nás snažil připravit pro chlapský fotbal a mrzí mě, že řada kluků, kteří by na to určitě měli, s fotbalem z různých důvodů skončili. A také si cením zkušenosti vyplývající ze specifických herních úkolů (totální osobní obrana J), kterými mě rádi pověřovali trenéři Tesař s Bártou. Dařilo se mi vesměs uhlídat takové borce, jakými jsou Martin Vozábal, Milan Škoda, Honza Jícha nebo Ondra Veinlich.

A jaký je tvůj sportovní sen, čeho by si chtěl ve fotbale dosáhnout?

Mé sny jsou spíše mimo hru samotnou. Chtěl bych samozřejmě, aby se nám dařilo co možná nejvíce jak herně tak výsledkově. Ale také se co nejvíce vyhýbat zraněním, mít nadále dobrou partu v kabině a získat nějak od Romana Křivohláveho recept na fotbalovou dlouhověkost.  Jinak, jsem klubista podle svého fotbalového vzoru: dokud mě nevyhodí, tak chci zůstat v Benešově.  

Kdo je tvůj fotbalový vzor? A jakému fandíš týmů v zahraničí a jakému u nás?

Tak mou modlou je řadu let Steven Gerrard. To víte, forma je krátkodobá, ale třída je permanentní. Samozřejmě logicky fandím Liverpoolu FC a doma i po pondělním průšvihu nadále Slavii Praha.

Jak sis užil oslavy 100 let kopané v Benešově?

Nebudu nic nalhávat, když řeknu, že i přes naše postavení outsidera sem zklamaný z porážky s rivalem z Vlašimi. Také mě trochu mrzela divácká účast v takto významný den. Na druhou stranu bylo fantastické sledovat v akci bývalé hvězdy našeho klubu a pozdravit se nebo alespoň zahlédnout legendy z řad hráčských i funkcionářských. Večerní program byl pro mě příjemným završením.  

Jak se ti trénuje pod novým trenérem, v čem nastala největší změna během tréninků?

Trenéra Zákostelského berem v prvé řadě jako velkého profesionála. Ze začátku panovaly obavy, jestli na nás nepoloží příliš těžké nároky, ale myslím, že současná podoba všem vyhovuje a trénování nás opravdu baví.  A úplně nejmarkantnější rozdíl vidím v mnohem větším zaměření tréninků na taktické zásady, na což v předchozích letech takový důraz kladen nebyl.

Prozradíš nám něco ze zákulisí kabiny? Například kdo drží kasů, kdo platí nejvíce pokut, kdo se stará v kabině o zábavu, kdo hecuje souboje při tréninku a podobně.

Tak chtěl bych hlavně říci, že každý je svým způsobem originální a přispívá k celkové pohodě v kabině něčím jiným. Nebudu však moc na veřejnost vytahovat neřesti, kterými kluci trpí. Kasu drží Honza Žák, to není žádné tajemství. Dělá to opravdu pečlivě a svědomitě, někdy až moc. Od letošního roku tam zase přibylo tolik nových položek, že se člověk musí mít neustále na pozoru, aby nepřišel na buben.

(aktualizováno 31.7. 2015)

 


Galerie

Historie hráče

SK BENEŠOV
SK Benešov - Facebook        English Deutsch Espanol
Všechna práva vyhrazena © SK Benešov 2012 / Powered by CRS NETCOM
close