17°/11°18°/7°12°/4°

SK Benešov - Dynamo České Budějovice

Dynamo České Budějovice – SK Benešov 4:1 (1:0)

Favorizované Dynamo v úvodu zápasu jasně dominovalo a obléhalo vápno soupeře. Do první gólové šance se ale dostali hosté. Po chybě domácích se sám na Staňka hnal Laňka, jenže budějovický gólman skvěle zasáhl a míč vyrazil! Snaha Dynama vyústila vedoucí brankou ve 39. minutě. Hosté kopali standardku, ale záhy inkasovali. Po chybě v rozehrávce získal na vlastní polovině míč Hašek, obešel posledního obránce a po levé straně postupoval sám na Tetoura. Místo střely zvolil přihrávku na nabíhajícího Puchela a ten pohodlně do odkryté brány otevřel skóre zápasu.

„První poločas jsme byli na šance lepším mužstvem, paradoxně jsme ho prohráli,“ povzdechl benešovský trenér Roman Veselý. Po změně stran domácí přidali další tři branky. Nejprve Švantner z pravé strany krásným pasem našel na malém vápně Sajčiče, který ve skluzu dopravil balon za bezmocného Rotbauera. Dynamo po vstřelené brance ožilo. Za deset minut se hezky uvolnil Mashike, který obešel posledního stopera a následně zvýšil na 3:0 pro Dynamo. Snížení Benešova na 3:1 zařídil Rataj netradičně ranou z velké dálky vypálil a jeho střela zapadla přesně pod břevno. Za chvíli ale vyšla domácím spolupráce dvojice Švantner – Nitrianský, jehož centr propadl k Vondrovi a ten se nemýlil.

„Dostali jsme lekci z produktivity. I ve druhém poločase jsme si vytvořili dost střeleckých příležitostí. Řekl bych, že jsme hodně otevřeli hru, někdy až naivně a soupeř nás zkušeně potrestal,“ podotkl Roman Veselý a dodal: „Výsledek je krutý, ale na druhou stranu je to facka, kterou před jarní sezónou potřebujeme.“

Branky: 39. Puchel, 55. Sajčič, 66. Mashike, 81. Vondra – 71. Rataj.

Rozhodčí: Kotalík.

Benešov: Tetour (46. Rotbauer) – Artemuk (46. Vrňák), Neuberg, Zákostelský, Hurka (46. Esomba) – Ježdík (46. Kozel) – Engelmann, Čapek, Haitl (46. Vosáhlo), Brejcha – Laňka (46. Rataj).

V sobotu 3. března od 14 hodin odehraje Benešov generálku na ČFL na hřišti divizního Malše Roudné.