Oby týmy mladších žáků prohrály na severu Čech.

Vlašimští otáčeli utkání ve druhém poločase.

Dukla byla nad naše síly

U12 FK Dukla Praha vs. SK Benešov  8 : 1 (0 : 1)

Sestava: Hrkal Vítek, Bust Matyáš, Javůrek Ondřej, Klepl Martin, Kuchařík Jakub, Pařízek Dominik, Podhorský Jan, Rataj Filip, Rýdl Dominik, Trefil Dominik, Vaněček Daniel, Procházka Filip

Gol: 11' Klepl (Vaněček)

V dalším sobotním dopoledni nás přivítal soupeř pražské Dukly na jejich domácím hřišti na Ruzyni. K zápasu jsme nemohli počítat s pěti hráči, kteří během týdne onemocněli, což výrazně ovlivnilo hlavně druhou část utkání, kdy nám rychle docházeli síly.

Do utkání se nám podařilo vstoupit velice dobře a aktivně a odměnou nám byla vstřelená první branka, po krásně akci. I tak jsme čelili množství šancí soupeře, který velice dobře technicky vybavený, zvládal kombinovat i přes naše rychlé dostupování a atakování. Díky spolupráci výborně chytajícího Vítka Hrkala a obrany se nám povedlo udržet náskok v prvním poločase a hodně trápit favority, kdy jsme byli silnější v soubojích.

Hodně získaných míčů jsme nedokázali podržet a správně rozehrát naopak hned vzápětí jsme je ztráceli, někdy až lacině odevzdávali soupeři zpět na kopačky. S našim úbytkem sil a naopak větším tlakem soupeře přišlo nevyhnutelné, kdy soupeř začal proměňovat jednotlivé šance. I tak jsme se i nadále snažili  pokračovat v naší hře a nevypouštět jednotlivé souboje, nebát se rozehrát – dovolit si 1:1.

Dukla jako lídr tabulky potvrdila svou dominanci na míči a technické inviduální schopnosti, které se projevily v krásné kombinační akce. I tak naši kluci zaslouží pochvalu za nasazení, chuť i odvahu, které byly v zápase vidět. Stále je nutné dobře a kvalitně trénovat, abychom mohli předvádět výkony po celou dobu utkání.

U13 FK Dukla Praha - SK Benešov 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)

Sestava: Čtrnáctý, Hronek, Panták, Procházka, Průša, Řezníček, Tesáček, Černý, Božovský, Rezek, Kulhavý, Klinger, Svoboda V., Svoboda D.

Branky: Tesáček, Božovský, Procházka

Komentář: O víkendu jsme odehráli další kolo v Ruzyni proti domácí Dukle.

Na tohle utkání jsme se vcelku těšili. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní konfrontace, která ukáže nedostatky v naší hře, na kterých budeme muset více zapracovat. Domácí svojí kvalitu protavili v tříbrankový rozdíl hned v první třetině. Do druhé třetiny jsme nastoupili s větším odhodláním porvat se o konečný výsledek. Nejlepší úsek hry jsme sehráli až v poslední třetině utkání.

Největší rozdíly ve hře se projevovaly především v dynamice provedených činností, technické připravenosti hráčů a kontrole prostoru, kde soupeř o sobě věděl na krátkou i delší vzdálenost. V určitých úsecích hry jsme pozdě dostupovali k soupeři, čím jsme mu dávali možnost na kvalitní mezihru při zakládání útoků. Některé inkasované branky byli až moc levné, na druhé straně je nutno dodat, že soupeř nedotáhl do gólu další slibně vyvíjej&i acute;c& iacute; se útoky.

I když jsme v tomhle utkání tahali za kratší konec, nemusíme být zklamaní. V určitých pasážích hry jsme předvedli velice zajímavé akce, měli jsme možnost vidět silné individuální výkony u některých hráčů, a chuť porvat se o výsledek do poslední minuty utkání. Kéž by jsme takových soupeřů v tyhle outěži potkávali více!