Mladší žáci se Střešovicemi vítězně

U13 zvládla utkání s čistým kontem v poměru 9:0, U12 zvítězila 8:3.
U17 doma prohrála s Mostem

S absencí tří hráčů a zraněním čtvrtého si nedokázali hráči U17 poradit, a doma prohráli s Mostem.
U16 prohrála vysoko na Tempu

Osm gólů dostala naše U16 na Tempu.

12°/8°17°/8°17°/9°

Sládek group Město Benešov ČPP Vienna Insurance Group pivovar Ferdinand Umbro FAČR

U17 vyhrála mezinárodní turnaj Golden City Cup v Praze!!!

O Velikonočním víkendu se U17 zúčastnila třináctého ročníku mezinárodního turnaje Golden City Cup v Praze. Turnaje, který organizuje společnost Euro-Sportring, se zúčastnila stovka týmů v několika kategoriích, hrálo se na Střížkově, v Uhříněvsi, Horních Měcholupech, Hostivaři a ve Štěrboholech. Právě tam se představilo šestnáct týmů kategorie U17. Na fotce horní řada zleva: Lukáš Plšek-trenér, Marcel Hergesell, Michal Fišer, Vladislav Klápa, Zdeněk Šedivý, Ondřej Vosáhlo, Martin Štrajt, Šimon Čamrda, Miroslav Dvořák a Patrik Urban, spodní řada zleva: Adam Lupač, Dominik Dušek, Jonáš Makovec, Jakub Baštýř, Daniel Slepička, Martin Sklenička a Michal Smejkal.

O tom, že třináctka může být i šťastné číslo napověděly už boje v základní skupině. Úvodní utkání proti německému týmu JSG Nieste/Staufenberg rozhodl Martin Sklenička hattrickem již v prvním poločase, ve druhé půli se ještě trefili Adam Lupač a Ondřej Vosáhlo. Ve druhém utkání čekal na Benešov soupeř z Holandska, G.S.V. Be Quick 1887. Silného soupeře zlomili svými góly Jonáš Makovec a Jakub Baštýř. Třetí utkání ve skupině si tak mohli Benešovští za určitých okolností dovolit i prohrát, což se ale nestalo. Italský tým Sporting Rieti načal v prvním poločase Miroslav Dvořák, Ve druhé půli pak přidali góly Michal Fišer a Vladislav Klápa. Základní skupinu tak Benešov jasně ovládl s celkovým skóre 10:0.

„Vstup do turnaje se nám povedl i díky slabšímu německému soupeři, druhé utkání však bylo o něčem jiném, a měli jsme hodně štěstí. Ve třetím jsme dali brzy gól, to nám pomohlo, navíc soupeř potřeboval zvítězit 4:0, takže po inkasovaném gólu byl prakticky ze hry, což někteří jeho hráči špatně nesli. Naštěstí se utkání dohrálo bez zranění.“ shrnul dojmy z prvního dne trenér Lukáš Plšek.

V neděli pak následovaly boje play-off. Ve čtvrtfinále se hráči Benešova postavili soupeři z Polska, KS Drukarz Warsawa. V nervózním utkání, plném nepřesností gól nepadl, rozhodnout tak musely pokutové kopy. Brankář Šimon Čamrda si připsal jeden úspěšný zákrok, všichni střelci Benešova zase úspěšné zásahy, což posunulo naše barvy do bojů o medaile. V semifinále byl soupeřem Union Vršovice, druhý a poslední tuzemský zástupce na turnaji v této věkové kategorii. O postupu do finále rozhodla standardní situace a přesná hlavička Martina Skleničky v závěru prvního poločasu. Ve finále se hráči potkali se soupeřem ze skupiny, holandským G.S.V. Be Quick 1887. V bojovném utkání hrály opět hlavní roli standardní situace, nejprve Jakub Baštýř chytrou střelou k tyči otevřel skóre z přímého kopu, aby o několik minut později proměnil Vladislav Klápa kop pokutový. Soupeř dokázal snížit, jak jinak, než ze standardní situace, ale vyrovnat se mu již nepodařilo, takže hráči Benešova mohli začít slavit.

„V sobotu jsme hráli víc v klidu, neděle byla trochu nervóznější. Hlavně ve čtvrtfinále jsme trochu neunášeli tíhu utkání, a hráli jsme hodně bojácně. Navíc bylo utkání opět poněkud vyhrocené naším soupeřem. Semifinále proběhlo víceméně v poklidu, utkání jsme měli pod kontrolou. Finále bylo hodně vyrovnané, soupeř měl trochu víc ze hry, vážnější šanci ale neměl, my jsme pozorně bránili a utkání zvládli.“ řekl Lukáš Plšek. „Klukům chci poděkovat nejen za sportovní výkony a přístup, ale i za vzornou reprezentaci klubu na takové akci.“ dodal Lukáš Plšek.